19.07.2022 r.
Uroczystość żałobna to bardzo ważny element ludzkiego życia – i jako ostatni element powinna być przygotowana w sposób godny, elegancki, możliwie najbardziej perfekcyjny, z dbałością o szczegóły. Nie jest bowiem obojętne rodzinie, przyjaciołom, znajomym i wszystkim obecnym na pogrzebie. Dlatego zazwyczaj przed wyborem zakładu pogrzebowego ci, którzy biorą na siebie odpowiedzialność za jego organizację, zasięgają informacji na temat zakładu pogrzebowego i tego, jakie elementy dana firma funeralna proponuje jako integralne części uroczystości. Wobec powyższego, do standardu usług Domu Pogrzebowego „Elizjum” wprowadzamy dodatkowe elementy ceremoniału.
12.06.2022 r.
Ostatnia droga Witolda Sulika ps. „Pług”
Uroczystości rozpoczęły się wprowadzeniem szczątków ciała do kościoła pw. św. Stanisława w Dąbrowie Białostockiej. Potem odbyła się msza święta i nabożeństwo żałobne. W modlitwie uczestniczyli mieszkańcy, rodzina zmarłego, żołnierze, duchowni, poczty sztandarowe i przedstawiciele służb mundurowych.
Witold Sulik urodził się 16 lutego 1925 roku w Jasionówce w powiecie sokólskim. Należał do drużyny dowodzonej przez Zygmunta Kalinowskiego w obwodzie AK-WiN Sokółka. Został aresztowany 9 marca 1946 r. i poddany śledztwu w Powiatowym Urzędzie Bezpieczeństwa Publicznego w Sokółce. Wyrokiem Wydziału Doraźnego Sądu Okręgowego w Białymstoku skazano go na karę śmierci, którą wykonano 19 marca 1946 r. w więzieniu karno-śledczym w Białymstoku. Szczątki Witolda Sulika odnaleziono w czerwcu 2018 r. podczas prac prowadzonych przez IPN przy ulicy Gedymina w Białymstoku.
– W więzieniu, w którym zginął, tylko w 1946 roku wykonano około 204 zabójstw. To byli w większości młodzi chłopcy, dwadzieścia, dwadzieścia kilka lat, a nawet nastolatkowie. Uznano ich za wrogów Związku Sowieckiego i ludowej Polski. Dzięki Bogu odzyskaliśmy wolność i są oni dla nas dzisiaj żołnierzami niezłomnymi. Szczątki Witolda Sulika odnaleziono w 2018 roku w czasie prac, tuż za murem cmentarza prawosławnego. Ustalono to dzięki badaniom porównawczym DNA. Sprawiedliwości stało się zadość i możemy go pochować z należytą czcią w rodzinnej, dąbrowskiej ziemi i zachować o Witoldzie pamięć – mówił jeden z księży podczas homilii.
Po modlitwie wierni udali się w na cmentarz parafialny. Uczestnicy uroczystości przeszli ulicami miasta. Witold Sulik został pochowany, a towarzyszyła temu m.in. orkiestra, modlitwa i salwa honorowa. ( źródło : isokolka.eu )
21.12.2021 r.
Pracownicy Domu Pogrzebowego „Elizjum” w Dąbrowie Białostockiej dołączyli dziś do akcji społecznej „Paczka dla Seniora”. Przekazaliśmy 4 paczki dla Seniorów z terenu gminy, każdy z Was może dołączyć do akcji.